Strefa Członkowska
PFED
  • PFED
    • O nas
    • Ludzie
    • Cele
    • Działania
    • Statut
  • Aktualności
  • Edukacja
    • Kursy, szkolenia, konferencje
    • Materiały PFED
    • Przydatne linki
  • Kontakt
    • Adresy, telefony
    • Dołącz do nas

X Konferencja PFED za nami

22/12/2015

 
Obraz
X Jubileuszowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii (Ożarów 11-12 grudnia 2015 r.) skupiła około 300 uczestników – pielęgniarek diabetologicznych i gości – przedstawicieli uczelni, władz, dyrekcji szpitali, pielęgniarskich konsultantów krajowych, współpracujących organizacji i firm. Otwierając konferencję przewodnicząca Alicja Szewczyk krótko omówiła dziesięcioletnią działalność PFED, podkreślając, że doroczne konferencje mają na celu przede wszystkim doskonalenie umiejętności zawodowych i wzmocnienie kadry pielęgniarskiej. Uczestnictwo ekspertów z dziedziny diabetologii – medycyny i pielęgniarstwa – pozwala na zapoznanie się z aktualną wiedzą i wytycznymi, a przede wszystkim na bezpośrednią wymianę doświadczeń i opinii. Wiodącym motywem spotkania była edukacja terapeutyczna jako narzędzie pracy zespołowej. 

Doroczna konferencja jest okazją, aby wyrazić uznanie osobom i grupom najbardziej zasłużonym dla stowarzyszenia. Najważniejszym  wyróżnieniem – statuetką – uhonorowano Anne-Marie Felton, przewodniczącą FEND, „za wspieranie działalności PFED oraz rozwój pielęgniarstwa diabetologicznego w świecie”, medale zaś otrzymali m.in. Teresa Benbenek-Klupa, Andrzej Bauman, cztery firmy, które od początku wspierały Federację. Osoby, które nie mogły przybyć, zawarły w listach wiele słów uznania pod adresem PFED. 

Prof. Leszek Czupryniak napisał: „Nikt nie może mieć wątpliwości, że bez Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii los chorych na cukrzycę w naszym kraju byłby obecnie dużo trudniejszy, a kwestia edukacji i jej roli w leczeniu cukrzycy w ogóle by nie istniała”.

Grażyna Rogala-Pawelczyk, prezes NRPiP, zauważyła: „Konsekwentna i szeroko zakrojona strategia PFED wpisuje się w działania na rzecz zdrowia społeczeństwa polskiego”. 

Elżbieta Madajczyk, przewodnicząca OIPiP w Warszawie, przekazała „wyrazy uznania za szeroką działalność szkoleniową i naukową”, prowadzącą do wzmocnienia kadry pielęgniarskiej i poprawy jakości życia pacjentów. 

Monika Zamarlik, prezes Federacji Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę, napisała: „Przez ostatnie 10 lat wiele zmieniło się w kwestii cukrzycy w Polsce, a Państwa Organizacja jest ważną częścią i współtwórcą tych zmian. Konferencje, szkolenia, publikacje, akcje społeczne prowadzone przez Polską Federację Edukacji w Diabetologii to ogromny dorobek. Trudno uwierzyć, że w ciągu dziesięciu lat udało się aż tyle zrobić, aż tyle osiągnąć”. 

W piśmie z Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków czytamy: „To dzięki PFED od tak wielu lat szerzona jest edukacja i wymiana doświadczeń na temat opieki nad osobami dotkniętymi cukrzycą (…). Oby Polska Federacja Edukacji w Diabetologii mogła dalej działać tak prężnie jak dotychczas”.

Program konferencji
File Size: 295 kb
File Type: pdf
Pobierz plik

Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych
File Size: 521 kb
File Type: pdf
Pobierz plik

Diabetycy.eu
File Size: 416 kb
File Type: jpg
Pobierz plik

Warszawska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych
File Size: 939 kb
File Type: jpg
Pobierz plik

Prezentacja o edukacji_Alicja Szewczyk
File Size: 880 kb
File Type: pptx
Pobierz plik

List powitalny
File Size: 231 kb
File Type: pdf
Pobierz plik

Klinika Diabetologii i Chorób Wewnętrznych Banacha
File Size: 204 kb
File Type: pdf
Pobierz plik

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków
File Size: 658 kb
File Type: jpg
Pobierz plik

Galeria zdjęć:

Comments are closed.
Opieka merytoryczna
Alicja Szewczyk
Opieka graficzna i administracja
Olgierd Skibski

UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Zamknij ostrzeżenie